Baśniowe góry

Cytat:Jeśli ktoś wybrał się w ten weekend w Stołowe to mógł być lekko rozczarowany. Od 18 do 22 obszar Błednych Skał jest niedostępny dla turystów... kręcą tam zdjęcia do drugiej części "Opowieści z Narnii" - "Księcia Kaspiana"Z...ostatniej chwili:

Informacyjna Agencja Radiowa
Date: July 17, 2007 (11:36)

Kamieńczyk - zamknięty wodospad

Wodospad Kamieńczyka - jedna z największych atrakcji polskich Karkonoszy w szczycie sezonu została zamknięta dla turystów.

Oficjalnie siatki zabezpieczające wodospad Kamieńczyka są w złym stanie. Nieoficjalnie znajdują się tam filmowcy, którzy kręcą na Kamieńczyku drugą część Opowieści z Narnii. Po zakończeniu zdjęć producenci zobowiązani są do montażu nowych zabezbieczeń jak poinformował zastępca dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego Przemysław Tołkonow.

Właściciele straganów z pamiątkami przy wodospadzie są niezadowoleni ponieważ ze względu na brak turystów tracą cały zarobek.

Turyści także są rozgoryczeni ponieważ chcieliby zobaczyć Kamieńczyk.

Wodospad ma pozostać zamknięty dla turystów do końca lipca.

 

Książę Kaspian zostanie Dorianem Grayem

Gwiazda najnowszego filmu z serii "Opowieści z Narnii", odtwórca roli księcia Kaspiana, Ben Barnes wcieli się tym razem w postać Doriana Graya, w filmowej adaptacji prozy Oscara Wilde'a.

Za reżyserię kolejnej wersji historii Doriana Graya odpowiadać tym razem będzie Oliver Parker, angielski reżyser, który na podstawie prac Oscara Wilde'a nakręcił już dwa filmy ("Bądźmy poważni na serio" i "Idealnego męża").

"Portret Doriana Graya" powstał w 1891 roku i jest piątym dziełem Wilde'a. Opowiada historię Doriana, młodego chłopca wkraczającego w dorosłość pod wątpliwym przywództwem moralnym lorda Henryka, które sprawia, że Dorian coraz bardziej pogrąża się w dekadencji. Okazuje się, że portret Doriana namalowany przez tajemniczego Bazylego Hallwarda żyje i to na nim odbijają się wiek chłopaka, a także jego występki i grzechy, sprawiające, że portret robi się coraz szpetniejszy. Sam Dorian pozostaje jednak bez skazy.

Zdjęcia do filmu mają się rozpocząć pod koniec lipca. Autorem scenariusza jest Toby Finlay. W ekipie produkcyjnej, która pracować będzie nad tym projektem znaleźli się: Roger Pratt (zdjęcia), John Beard (scenografia) i Ruth Myers (kostiumy). Budżet filmu to 22 miliony dolarów.

Twórcy chcą tę wersję przygotować z myślą o młodej widowni, która bardzo lubi klasyczne gotyckie thrillery, ale będzie to produkcja bardzo nowoczesna z użyciem techniki komputerowej.

EPIC MOVIE/Wielkie Kino Lektor PL[/size]

EPIC MOVIE/Wielkie Kino Lektor PLProdukcja: USA
Gatunek: Komedia, Przygodowy
Data premiery: 2007-03-16 (Polska), 2007-01-25 (?wiat)
ReŻyseria: Jason Friedberg, Aaron Seltzer
Scenariusz: Aaron Seltzer, Jason Friedberg
Zdjęcia: Shawn Maurer
Muzyka: Ed Shearmur
Czas: trwania: 86

Kal Penn .... Edmund
Adam Campbell .... Peter
Faune A. Chambers .... Susan
Jayma Mays .... Lucy
Fred Willard .... Aslo
Jennifer Coolidge .... Biała dz***a
Crispin Glover .... Willy
Tony Cox .... Bink
Héctor Jiménez .... Pan Tumnus
Darrell Hammond .... Kpt. Jack Swallo

Zakręcone umysły dwóch z sześciu scenarzystów "Scary Movie" zabrały się za największe mega hity ostatnich miesięcy.
Pod ostrzał trafiły m. in. takie filmy, jak: Opowieści z Narnii, Harry Potter, Charlie i fabryka czekolady, X-Men, Borat, Piraci z Karaibów.
Akcja" Epickiego Filmu" koncentruje się na historii czwórki nie-tak-młodych sierot.
Nasz nieszczęśliwy kwartet odwiedzi fabrykę czekolady, gdzie natkną się na zaczarowaną szafę, która przetransportuje ich do ziemi Gnarnia.
Spotkają tam kwiecistego kapitana pirata, sumiennych studentów czarów. Dołączą się do sił by pokonać złą Białą Sukę Gnarnii.

Sample
Cytat:
Cytat:

Pass:Parker


Opowieści z Narnii (1988)

Opowieści z Narnii (1988) - DVDRip MP4 [PL] - mini serial BBC / 6 odcinkówreŻyseria: Marilyn Fox
scenariusz: Alan Spalding, Adrian Uwalaka
zdjęcia: John Mason, Chris Townsend
muzyka: Geoffrey Burgon
na podstawie powieści C.S. Lewisa
od lat: 10
czas trwania: 170 minut

Familijny, Fantasy, Przygodowy, Baśń
Cytat:Czwórka dzieci - Piotr, Zuzanna, Edmund i ?ucja przez starą szafę dostają się do Narni, magicznej krainy, którą zamieszkują mityczne stwory i mówiące zwierzęta. Niestety w Narnii, od wielu lat, za sprawą Białej Czarownicy, panuje zima. Zmienić to moŻe jedynie nadejście Aslana...Archiwum zawiera wszystkie sześć odcinków !
Folder zawiera 38 woluminów.

Cytat:

Hasło do folderu i spakowanego filmu:
Cytat:www.mp3.oferujemy.info


 

Opowieści z Narnii Lew, czarownica i stara szafa (2005)produkcja: USA
gatunek: Familijny, Fantasy, Przygodowy
data premiery: 2006-01-06 (Polska) , 2005-12-07 (Świat)
reżyseria Andrew Adamson
scenariusz Christopher Markus, Stephen McFeely ,
zdjęcia Donald McAlpine
muzyka Harry Gregson-Williams
czas trwania: 143

Film powstał na podstawie popularnej serii książek dla dzieci autorstwa C.S.Lewisa, mówiących o walce dobra ze złem.
Podczas wakacji rodzeństwo - Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr (Lucy, Susan, Edmund, Peter) Pevensie odkrywają magiczną krainę Narnię, do której dostać się można przez drzwi zaczarowanej szafy. W Narnii, pod wpływem uroku rzuconego przez Białą Czarownicę, od 100 lat panuje nieustanna zima. Wszyscy Narnijczycy czekają na powrót lwa Aslana, który jako jedyny pokonać może siły zła. Pomoże mu w tym rodzeństwo Pevensie.

Cytat:

Opowiesci z Narnii (1988)

[b]Opowiesci z Narnii (1988) - DVDRip rmvb [PL] - mini serial BBC / 6 odcinkow[/b]

[quote]rezyseria: Marilyn Fox
scenariusz: Alan Spalding, Adrian Uwalaka
zdjecia: John Mason, Chris Townsend
muzyka: Geoffrey Burgon
na podstawie powiesci C.S. Lewisa
od lat: 10
czas trwania: 170 minut

Familijny, Fantasy, Przygodowy, Basn

Czworka dzieci - Piotr, Zuzanna, Edmund i Lucja przez stara szafe dostaja sie do Narni, magicznej krainy, ktora zamieszkuja mityczne stwory i mowiace zwierzeta. Niestety w Narnii, od wielu lat, za sprawa Bialej Czarownicy, panuje zima. Zmienic to moze jedynie nadejscie Aslana...

waga: 900 MB[/quote]

Colin FirthW Londynie rozpoczęły się właśnie zdjęcia do filmu "Dorian Gray". Obraz w reżyserii Olivera Parkera powstaje na podstawie powieści Oscara Wilde'a "Portret Doriana Graya". W rolach głównych wystąpią Ben Barnes i Colin Firth.

Rolę tytułową w tym filmie zagra Ben Barnes, odtwórca roli księcia Kaspiana w najnowszym filmie serii "Opowieści z Narnii". Poza Barnesem w filmie wystąpi także Colin Firth, a poza nim kontrakty na role w filmie podpisali także Rebecca Hall, Ben Chaplin, Emilia Fox, Rachel Hurd-Wood, Fiona Shaw, Maryam D'Abo, Pip Torrens, Douglas Henshall, Caroline Goodall, Michael Culkin, Johnny Harris i debiutujący na ekranie Max Irons, syn Jeremy Irons.
"Portret Doriana Graya" to opowieść o Dorianie, młodym chłopcu wkraczającym w dorosłość pod wątpliwym przywództwem moralnym lorda Henryka Wottona. Wpływ lorda sprawia, że Dorian coraz bardziej pogrąża się w dekadencji. Okazuje się, że jego portret namalowany przez tajemniczego Bazylego Hallwarda żyje i to na nim odbijają się wiek chłopaka, a także jego występki i grzechy, sprawiające, że portret robi się coraz szpetniejszy. Sam Dorian pozostaje jednak bez skazy.

Film wejdzie do kin w 2009 roku, dystrybucją w Polsce zajmuje się Best Film. Poniżej pierwsze zdjęcie z filmu.
http://www.stopklatka.pl/...skad=newsletter

Co ostatnio oglądałeś?

No to dziś obejrzałem po raz pierwszy (jakoś mi ten film umknął wcześniej) 'coś' pod tytułem 'A Lemony Snickett's Series Of Unfortunate Events'. Film reklamowany jako familijna komedia dla całej rodziny, nadawany w południe, a całość na podstawie książki dla dzieci. To od razu zaświtało 'Oho, to będą drugie opowieści z Narnii' czyli skrajnie nudna i pseudo filozoficzna opowiastka o walce dobra ze złem podlana słodziutkim humorem i feerią barw rodem z loga pewnego kanału telewizyjnego dla 'inszych' osób (nie pytajcie ). Jakżeż sie zawiodłem, film wcale nie jest słodki, historia nie jest sztampowa (zbytnio) ani naiwna, zdjęcia są do-sko-na-łe (świetny filtr na kamerze, coś jak w '300') do tego Carrey w doskonałej formie i bardzo nastrojowa muzyka. Efekt psują skrajnie wyprane z emocji role młodych wykonawców, którzy chyba po raz pierwszy stanęli pod kamerą, do tego z ostrą biegunką... Mimo wszystko polecam, bardzo miło się ogląda, pomimo faktu, że widać jaka miała być wiekowa grupa docelowa 'Serii Niefortunnych Zdarzeń'. Dziękuję.

Rety jak sie ciesze

Misiu 50 km od miasta Białystok tuz przy granicy z Białorusią, na skraju Puszczy Białowieskiej, las woda muzyka, coś na ząb, miejsce gdzie można rozbić namioty (jeśli ktoś chce spać) i wszystko za piękny uśmiech;)

Osoby zainteresowane odsyłam do linków
http://republika.pl/darekkr/siemian.html

Dodam tylko że nad tym zbiornikiem wodnym kręcono zdjęcia do Filmu Opowieści z Narnii

Komedie młodzieżowe


margrasss:szkoda ze nieodwiedzli Polski, jestem ciekawe jak postrzega nas to cale Hollywood

Ostatnio holywood przyjechalo do POlski w celu robienia zdjec do filmu pt " Opowiesci z NArnii" .Robili oni zdjecia zalewu Siemianowka( podlasie:P) ktory oddalony jest od mojego miejsca zamieszkania niecale 20 km . Ze tez nikt mnie o tym nie powiadomil

don Bubas:
Na temat prosimy. To nie jest topic o gościach w Twojej okolicy.

Opowieści z Narnii

Taaak, moja miłość Cóż więcej? Przeczytałam wszystkie tomy mnóstwo razy, jestem zarejestrowana na forum o OzN, filmy mogę oglądać godzinami, mam plakaty, zdjęcia, wycinki z gazet. Codziennie marzę, że kiedyś uda mi się dostać do tej pięknej krainy, jaką jest Narnia. Oczywiście już po śmierci-do Raju.
Kocham OzN za wspaniałe przesłanie chrześcijańskie, za pokazanie czegoś czego nie ma w realnym, rzeczywistym świecie, za to, że mogę wyobrazić sobie nietypowe istoty i magiczną krainę, przenieść się do świata wyobraźni.
Uwielbiam cytat z Ostatniej bitwy-"Już po szkole-zaczęły się wakacje. Sen dobiegł końca-jest poranek" Aslan wypowiada go takim miękkim i ciepłym głosem,a cytat jest przecudowny ze swoim optymizmem i tajemniczością...
I jeszcze muzyka z filmów-na okrągło mogę słuchać

Teraz pytanie do Was-spotkaliście się kiedyś z Narnią? Nie tylko w filmie,a le w książce Jakie są Wasze wrażenia?

narnia

super narazie przeczytałem tylko 1 część uważam że film to nie będzie to samo co książka bo na filmie już ktoś to wyobraził i przedstawia swoją wyobraźnię a my czytając książkę wyobrażamy sobie własny świat narni ale i tak oglądne ten film chociaż mam tylko 8 lat ale jeśli oglądne film i powróce do książki to będe już wyobarażał sobie zdjęcia z filmu niestety tak ja już mam ale mimo to będe powracał do tej książki i mam zamiar kupić w księgarni te 7 tomów w 2 tomach i dziękuje że ta firma : media rodzina wydała te dwa tomy. nie wiem tak dokońca czy to tak będzie ale podobno w 2007 będzie leciał opowieści z narnii książe kaspian.uważam jeszcze że to będzie bardzo dobry film a książka lew,czarownica i stara szafa jest wspaniała i pewnie pozostałe tomy też są wspaniałe

Kuchnia polowa ;) (heyasowa, hehe)

Wróciłem własnie z kina i podwójnego seansu.
Na pierwszy ruszt poszedł "Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki". Zalety:
- Ford wymiata! Po prostu jest Indianą
- świetna gra aktorska
- świetne efekty specjalne,
- świetne zdjęcia,
- oczywiście wspaniała muzyka,
- Film wciąga w opowiadaną historię
- Humor i dialogi na poziomie,
- ogólne wrażenie całości pozostawia pozytywny oddźwięk
Wady:
- Trochę nagiety scenariusz (Lucasowi chyba się pomieszały Gwiezdne Wojny z Indianą)
- Gra aktorska Shii LaBeouf'a pozostawia trochę do zyczenia
Ocena: 8,7/10
Na drugi ruszt poszły "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian". I tu porażka! Film stawia na jatkę i bitwy zamiast na opowieśc. A fabuła jest opowiadana nieciekawie. Zalety:
- Nawet niezła gra aktorska,
- muzyka,
- zdjęcia,
- Jest humor,
- efekty specjalne,
- Narnia (samo to trochę podciąga ocenę)
- Dobry dobór aktora do roli Kaspiana.
Wady:
- Brak klimatu,
- Zbyt dużo bitew, za mało fabuły,
- Mało wciągający,
- Mało uwagi poświęcono Zuchonowi i innym bohaterom.
- Ogólne wrażenie całości jest nijakie lub średnie.
Ocena: 6,5/10
Niestety "Opowieści..." zawiodły moje oczekiwania. Jest to całkiem znosny film jeśli tylko nie miec w stosunku do niego wielkich oczekiwań. Za to "Indiana..." trzyma formę poprzednich filmów i cieszy to, że Ford tylko wygląda, a nie jest emerytem. Co jak co ale trio Spielberg-Lucas-Ford sobie dorobi do emerytury.

Witam wszystkich Narnijczyków!

Wiadomości

Rupert Everett będzie Lisem
(Megafon.pl/Coming Soon, Gal/28 czerwca 2004 06:30)

Rupert Everett jest kandydatem do udzielenie głosu postaci Lisa w filmie "Lew, czarownica i stara szafa". Zdjęcia powinny rozpocząć się dziś w Nowej zelandii.

"Lew, czarownica i stara szafa" to pierwsza z cyklu siedmiu opowieści C.S. Lewisa o tajemniczej Narnii. Ta położona w innym świecie kraina zamieszkana jest przez mówiące zwierzęta, karły, driady, fauny, smoki, a także ludzi. Książki opowiadają o dzieciach, które dostają się do Narnii, by wspomóc jej mieszkańców w trudnych momentach ich dziejów.

Jak do tej pory podano tylko obsadę dwóch postaci w obrazie. W roli złej Białej Czarownicy w filmie zobaczymy Tildę Swinton. 24-letni Brytyjczyk James McAvoy zagra natomiast fauna Tumnusa, który jest pierwszym stworzeniem jakie spotyka Łucja, najmłodsza z czwórki rodzeństwa, gdy odkrywa, że stara szafa jest przejściem do Narnii. Faun zaprzyjaźnia się z Łucją na polecenie Białej Czarownicy, by później ją zdradzić. Jest jednak na to zbyt dobry, więc później za karę zostaje zamieniony w kamienny w posąg.

Scenariusz napisali Christopher Markus, Stephen McFeely i Ann Peacock. Reżyseruje autor dwóch części "Shreka", Andrew Adamson. Obraz będzie kosztował ponad 100 milionów dolarów. Do kin trafi pod koniec 2005 roku. Dystrybucji podjęła się wytwórnia Walta Disneya.

Ruperta Everetta nie będzie można zobaczyć w filmie, gdyż jego postać pojawi się tylko dzięki pracy komputera. Brytyjski aktor niedawno udzielił głosu postaci Księcia z bajki w drugiej części "Shreka".

Zródło: onet.pl

mój ulubiony film i dlaczego :)

Hmmm - moja lista /może niezbyt kinowa/
1 - Miedzy Piekłem a Niebem
2 - Raport mniejszości
3 - Adwokat Diabla
4 - duma i Uprzedzenie
5 - Dom latających sztyletów /za zdjęcia/
6 - w pogoni za szczęściem
7 - lepiej późno niżpóźniej
8 - opowiesci z Narnii /bardziej książka, ale czekam do wakacji na Kaspiana?

i oczywiście klasyka: Władca Pierścieni /całość/ i Matrix

Trochę tego jest... ale ciężko wybrać jeden... a jeszcze nigdy w życiu....
[color=olive[/color]
a z bajek... ?? tu mam jasność:
NOWE SZTY KRóLA /cz1/[/i]

Misiek... huuuuurrrrrraaaaa już w nowym domu!

Mamy wieści od Miśka. Zamieszczam maila od Pana Karola:-)

"Misiek, dzisiaj już Reksio, znalazł u nas nowy dom. Z całej rodziny najbardziej lubi babcie, z która spędza najwięcej czasu.

Reksio wyrośnie nam na mola książkowego - ostatnio doszczętnie zjadł książkę z biblioteki, „Opowieści z Narnii

Lubi się psocić - kradnie książki, papier, torebki po herbacie i kapcie domowników.

Koty w domu zupełnie ignoruje, ale z psem od sąsiadów się zaprzyjaźnił.

Lubi dzieci, najbardziej podczas zabawy w berka na ogrodzie, gdzie chętnie się bawi, ale na ogród trzeba go wynieść na rekach – nie daje sobie założyć smyczy…

Nadal sie boi mężczyzn, ale dużo mniej niż kiedyś i mam nadzieje, ze niedługo się przełamie, bo wszyscy bardzo go lubimy!"

A tu już zdjęcia. Ależ nam Misiek vel Reksio wyrósł i "zjamniczał".
dziękujemy za wiadomość i pozdrawiamy serdecznie
Przytul Psiaka:-)

Wasze zainteresowania , pasje ...

... moja pasja są ksiażki ... pochałaniam je kiedy tylko mam czas ... lubie ksiażki psychologiczne, thilery medyczne, z fantasy lubie Opowiesci z Narnii... czytam właściwie wszytko - nie tknęłam jedynie Harlekinów i raczej po to nie sięgnę ...
poza tym uwielbiam grac na gitarze ( szczególnie jak ćwiczę spiew z dzećmi) .. lubie poezję ... lubię wyszywać obrazy, obserwowac ludzi .... kocham słońce, deszcz, lubie... marzyć ....pomagac innym, angazowac sie w rózne pzredsiewzięcia ... jedyne czego nie cierpię to bezczynnosći .. dlatego jezeli ogladam film to msuze cos robic np. segregowac zdjecia.. aha.. uwielbiam fotografowac... ale nie lubie zdjec pozowanych , wole takie "z zaskoczenbia" no i oczywiście przyrodę ... mzoe to zabrzmi dziwnie , ale lubie sie uczyc , dlatego zamierzam zacząc kolejny kierunek studiów, ale to moze za rok.. ... jest jeszcze wiele rzeczy ... ale to moze kiedy indziej dopowiem ..

Opowieści z Narni

Tajemnice starej szafy. Przewodnik po Narnii
E. J. Kirk
128 str.
ISBN: 83-7278-176-1
Typ okładki: Miękka
Media Rodzina
2005 rok
format: 21,5x28 cm

Na 128 ilustrowanych stronach książki znajdują się wszystkie informacje niezbędne dla fana "Opowieści z Narnii", który z niecierpliwością czeka na wersję filmową pierwszego tomu cyklu C. S. Lewisa. Książka zawiera informacje biograficzne o autorze, bogato ilustrowane starymi fotografiami, rozważania o fabule i bohaterach poszczególnych powieści, a także zdjęcia z planu filmowego i kadry z filmu "Lew, Czarownica i stara szafa".

Oscary 2006

Oto, jak wg mnie nogliby rozdać nagrody (Chuck Norris już jedzie, żeby im skopać tyłki za Johnny'ego )
Ofkoz przy połowie nie mam zdania, więc połowy nominacji w ogóle nie uwzględniłam

Najlepszy film:
"Tajemnica Brokeback Mountain"

Najlepszy aktor:
Heath Ledger - "Tajemnica Brokeback Mountain"

Najlepsze zdjęcia:
"Batman - Początek" - Wally Pfister

Najlepszy scenariusz adaptowany:
"Tajemnica Brokeback Mountain"

Najlepszy film animowany:
"Gnijąca panna młoda Tima Burtona"

Najlepszy montaż:
"Człowiek ringu" - Mike Hill i Dan Hanley

Najlepsza charakteryzacja:
"Gwiezdne wojny. Cześć III - Zemsta Sithów" - Dave Elsey i Annette Miles

Najlepsze kostiumy:
"Charlie i fabryka czekolady" - Gabriella Pescucci

Najlepsze efekty specjalne:
"Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" Dean Wright, Bill Westenhofer, Jim Berney, Scott Farrar

Najlepszy montaż dźwięku:
"King Kong" - Mike Hopkins, Ethan Van der Ryn

Najlepszy dźwięk:
"Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i satar szafa" - Terry Porter, Dean A. Zupancic, Tony Johnson

Opowieści z Narnii: Książę Kaspian (2008)Produkcja: USA, Wielka Brytania, 2008
Gatunek: familijny/fantasy/przygodowy
Data premiery: 16 maja 2008 (Świat)
Reżyseria: Andrew Adamson
Scenariusz: Andrew Adamson, Christopher Markus, Stephen McFeely
Zdjęcia: Karl Walter Lindenlaub
Muzyka: Harry Gregson-Williams
Czas trwania: 144 min.

Tytułowy Książę Kaspian wzywa rodzeństwo Pevensie z powrotem do magicznego świata Narnii, gdzie minęło już 1000 lat od ich zniknięcia. Dzieci ponownie zostają zwerbowane do wojska u boku kolorowych postaci z Narnii do walki ze złem, które przeszkadza księciu w prawym rządzeniu Narnią.
W Narnii nadchodzą złe czasy, książę Kaspian przygotowywał się do objęcia tronu, lecz ciąża ciotki krzyżuje jego plany i wszystko obraca się o 180 stopni.

Aby móc zobaczyć treść musisz się zalogować. Nie masz konta? Zarejestruj się już teraz!

Zdjęcia z "Lew, czarownica i stara szafa"

TUTAJ możecie obejrzeć pierwsze zdjęcia do ekranizacji pierwszego tomu z serii "Opowieści z Narnii". TUTAJ i TUTAJ możecie obejrzeć trailery tego filmu.

cyt z: ELIXIR

1

Ale książek , nie moge zrobic zdjęcia mojej półki bo nie posiadam aparatu , ale m.in. są tam takie książki : Opowieści z Narnii (wszystkie siedem), Harry Potter (wszytkie jakie dotąd się ukazały), W pustyni i w puszczy, Szatan z siódmej klasy, Akademia pana Kleksa i wiele innych. Gdybym miał wszytkie tutuły pisać to bym troszkę długo pisał

Odradzamy.

Zgodze z Banszi co do Opowiesci z Narnii- film taki jak ksiazka czyli dla dzieci - czyli jak dobro moze pokonac zlo, ze warto kierowac sie sercem itd... Film jako film nie stanowil dla mnie jakiegos cuda ale za to BRAWO za zdjecia --> chyba one nadawaly to cos.
Jako fanka horrorow produkcji japonskiej, koreanskiej itp. odradzam przerobki amerykanskie - wyjatek stanowil chyba krag jeden ale juz klatwa czy dark water amerykanskie nie mialy klimatu i co do cholery panienka z serialu Buffy robi w klatwie ???
Polecam The Shuter-widmo

Dorian Gray

Jak donosi Gazeta Film rozpoczęły się zdjęcia do ekranizacji powieści Oskara Wilde'a Portret Doriana Graya. Odpowiedzialności za przeniesienie fabuły na srebrny ekran podjął się Oliver Parker, twórca udanej ekranizacji innego dzieła Wilde'a Męża idealnego.

"To opowieść o młodym brytyjskim arystokracie, obdarzonym nieziemską urodą, który pragnie zachować wieczną młodość. Dorian chce, aby to jego portret się starzał, a on sam pozostał nietknięty przez czas. Pod wpływem swojego zdemoralizowanego przyjaciela Lorda Henry'ego, Dorian wkracza na drogę hedonizmu i zła. Tytułową rolę zagra Ben Barnes, znany widzom głównie jako Książę Kaspian z ostatniej ekranizacji «Opowieści z Narnii: Książę Kaspian». Deprawować Doriana będzie Colin Firth." ("Ciemna strona Colina Firtha", Gazeta Film).

Książka była świetna, przepełniona niesamowicie zręcznymi i ciekawymi dialogami. Mam nadzieję, że chociaż namiastkę tej jakości znajdę w filmie. Oby...

Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa

Już od dłuższego czasu krążą zapowiedzi tego filmu, choć szerszemu gronu nic jeszcze o tym projekcie nie wiadomo. Ja czekam już od zeszłego roku i uważam, że Opowieści z Narnii mogą być jednym z najlepszych filmów tego roku i to pod względem graficznym, jak i fabularnym.

Podobnie jak koleżanki bardzo lubiłem serial w TV, dlatego z dużym sentymentem zasiądę przed ekranem kinowym

BTW - zdjęcia wyglądają miodnie, więc widowisko zapowiada się przednie

Baśniowe góry

Jeśli ktoś wybrał się w ten weekend w Stołowe to mógł być lekko rozczarowany. Od 18 do 22 obszar Błednych Skał jest niedostępny dla turystów... kręcą tam zdjęcia do drugiej części "Opowieści z Narnii" - "Księcia Kaspiana"

rozdano Oskary

Najlepszy film: "Miasto gniewu"
Najlepszy aktor: Philip Seymour Hoffman - "Capote"
Najlepszy aktor drugoplanowy: George Clooney - "Syriana"
Najlepsza aktorka: Reese Witherspoon - "Spacer po linie"
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Rachel Weisz - "Wierny ogrodnik"
Najlepsza reżyseria: Ang Lee - "Tajemnica Brokeback Mountain"
Najlepsze zdjęcia: "Wyznania gejszy" - Dion Beebe
Najlepszy scenariusz adaptowany: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Larry McMurtry i Diana Ossana
Najlepszy scenariusz oryginalny: "Miasto gniewu" - Paul Haggis i Bobby Moresco
Najlepszy film animowany: "Wallace i Gromit: Klątwa królika"
Najlepszy film zagraniczny: "Tsotsi" - RPA
Najlepszy film dokumentalny: "Marsz pingwinów" - Luc Jacquet i Yves Darondeau
Najlepszy montaż: "Miasto gniewu" - Hughes Winborne
Najlepsza muzyka: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Gustavo Santaolalla
Najlepsza piosenka: "Hustle & Flow" - "It's Hard Out Here For a Pimp"
Najlepsza charakteryzacja: "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" - Howard Berger i Tami Lane
Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz: "Wyznania gejszy" - John Myhre (scenografia), Gretchen Rau (dekoracje wnętrz)
Najlepsze kostiumy: "Wyznania gejszy" - Colleen Atwood
Najlepsze efekty specjalne: "King Kong" - Joe Letteri, Brian Van't Hul, Christian Rivers i Richard Taylor
Najlepszy montaż dźwięku: "King Kong" - Mike Hopkins, Ethan Van der Ryn
Najlepszy dźwięk: "King Kong" - Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges, Hammond Peek
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: "A Note of Triumph: The Golden Age" - Corinne Marrinan i Eric Simonson
Najlepszy animowany film krótkometrażowy: "The Moon and the Son" - John Canemaker, Peggy Stern
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy: "Six Shooter" Zobacz galerię "Zwycięzcy Oscarów 2006"

Oskary 2005

pewnie każdy widział klasyfikacje, ale przypomne ją jeszcze raz :

Najlepszy film: "Miasto gniewu"
Najlepszy aktor: Philip Seymour Hoffman - "Capote"
Najlepszy aktor drugoplanowy: George Clooney - "Syriana"
Najlepsza aktorka: Reese Witherspoon - "Spacer po linie"
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Rachel Weisz - "Wierny ogrodnik"
Najlepsza reżyseria: Ang Lee - "Tajemnica Brokeback Mountain"
Najlepsze zdjęcia: "Wyznania gejszy" - Dion Beebe
Najlepszy scenariusz adaptowany: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Larry McMurtry i Diana Ossana
Najlepszy scenariusz oryginalny: "Miasto gniewu" - Paul Haggis i Bobby Moresco
Najlepszy film animowany: "Wallace i Gromit: Klątwa królika"
Najlepszy film zagraniczny: "Tsotsi" - RPA
Najlepszy film dokumentalny: "Marsz pingwinów" - Luc Jacquet i Yves Darondeau
Najlepszy montaż: "Miasto gniewu" - Hughes Winborne
Najlepsza muzyka: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Gustavo Santaolalla
Najlepsza piosenka: "Hustle & Flow" - "It's Hard Out Here For a Pimp"
Najlepsza charakteryzacja: "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" - Howard Berger i Tami Lane
Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz: "Wyznania gejszy" - John Myhre (scenografia), Gretchen Rau (dekoracje wnętrz)
Najlepsze kostiumy: "Wyznania gejszy" - Colleen Atwood
Najlepsze efekty specjalne: "King Kong" - Joe Letteri, Brian Van't Hul, Christian Rivers i Richard Taylor
Najlepszy montaż dźwięku: "King Kong" - Mike Hopkins, Ethan Van der Ryn
Najlepszy dźwięk: "King Kong" - Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges, Hammond Peek
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: "A Note of Triumph: The Golden Age" - Corinne Marrinan i Eric Simonson
Najlepszy animowany film krótkometrażowy: "The Moon and the Son" - John Canemaker, Peggy Stern
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy: "Six Shooter"

od razu się przyznam, ze wiele z tych filmów nie widziałem, ale bardzo się ciesze z wygranej "Crash", bo to jedenz niewielu filmów spośród których widziałem z nominowanych, a zrobił na mnie wielkie wrażenie, co prawda nie widziałem ani "Capote", ani ""Spaceru po linie", ani także "Tajemnicy Brokeback Mountain" ale mysle, ze i tak bym postawił na "Miasto geniewu" (cóż za piekne tłuamczenie), choć moge się mylić
ciezko jakos mi jest uwieżyć, ze Reese Witherspoon była tak dobra, zeby dostac oskara, chociaz w sumie za specjalnej konkurencji w tym roku nie było jeżeli chodzi o aktorki
bardzo uboleam natomiast nad tym, ze oskara nie dostał za najlepszy film animowany "Corpse Bride", bo liczyłem na film Tima
oczywiscie ciesze się welce za oskary dla "King Konga", chociaz przyznam, ze oskar za efekty specjalne jakos mnie nie zaskoczył

a co wy sądzicie o tegorocznej gali, ja niestety tym razem nie widziałem jej, szkoda, ale musiałem rano wstać

najlepszy film

Hej Agatunia ale czad naprawde swietne przezycie i taaaaakie sławy!
A ta aktorka to nie Kate Blanchet czy jak to sie tam pisze grała w Opowiesci z Narnii!
No i super zdjecia pozazdroscic!

Książki mojego dzieciństwa

i jeszcze Baśnie 1001 nocy, pamietam jak kiedyś trafiłam na wersję dla dorosłych
Ja też wersję dla dorosłych czytałam ALe wtedy jeszcze niewiele z tego rozumiałam

Poza tym - oprócz zbiorów baśni i legend z całego świata, których miałam mnóstwo - była cąła seria o Tomku (Szklarskiego), był dużo typowych dziewczęcych lektur - Montgomery, Musierowicz itp., był Curwood w ilościach hurtowych. Były "Opowieści z Narnii" - ależ to było szaleństwo, wtedy leciał też w telewizji serial, który oglądałam namiętnie i ze łzami w oczach - pamiętam, jak bardzo chciałam mieć tę książkę i jak któregoś dnia rodzice odbierając mnie ze szkoły, powiedzieli, że mają dla mnie "coś, co bardzo chciałam" i nie mogłam się doczekać, aż przyjedziemy do domu, bo czułam, że to są "Opowieści"... No i był jeszcze Verne, do "Dzieci kapitana Granta" wracałam bardzo często.

W późniejszej podstawówce tonami pochłaniałam książki podróżnicze, moim ulubieńcem był Arkady Fiedler.

Lubiłam też przeglądać albumy o sztuce, jako bardzo jeszcze małe dziecko mogłam godzinami wpatrywać się w zdjęcia ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego.

Trochę komiksów też było, choć wolałam książki - był Kajko i Kokosz, był Asteriks (do którego ciągle mam słabość ), był Thorgal, który jednak trochę mnie fascynował, a trochę straszył, więc nie zebrałam zbyt wielu części.

W odróżnieniu od wielu osób nie wspominam "Dzieci z Bullerbyn" jako książki szczególnie ważnej - owszem, czytałam ją i lubiłam, ale nie było to coś o znaczeniu większym od innych książek. Strasznie za to lubiłam książkę Selmy Lagerof... umknął mi tytuł a jestem zbyt leniwa, żeby go szukać - o chłopcu, który podróżował ze stadem gęsi.

Miałam też dużo książek o przyrodzie, o historii - ukazywały się wtedy serie takich ładnie wydanych, przeznaczonych dla dzieci albumów, mam je do dzisiaj. Uwielbiałam je czytać i w zasadzie sporą część podstawówki "przejechałam" na wiedzy z nich zaczerpniętej.

W ogóle dużo czytałam od samego początku, a nauczyłam się czytać mając trzy lata.

Aha, i zawsze w czasie wakacji czytałam podręczniki na następny rok szkolny

Nasze zbiory

Hehe, mam to samo wydanie Władcy Pierscieni i Opowiesci z Narnii

Ja niestety takiego zdjęcia zrobić nie mogę, bo książki mam poupychane "po kątach" Ale mam nadzieję, że w przyszłości dorobię sie jakiejś fajnej półeczki na nie

Oskary i Złote Globy

Juz porozdawane

Najlepszy film: "Miasto gniewu"
Najlepszy aktor: Philip Seymour Hoffman - "Capote"
Najlepszy aktor drugoplanowy: George Clooney - "Syriana"
Najlepsza aktorka: Reese Witherspoon - "Spacer po linie"
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Rachel Weisz - "Wierny ogrodnik"
Najlepsza reżyseria: Ang Lee - "Tajemnica Brokeback Mountain"
Najlepsze zdjęcia: "Wyznania gejszy" - Dion Beebe
Najlepszy scenariusz adaptowany: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Larry McMurtry i Diana Ossana
Najlepszy scenariusz oryginalny: "Miasto gniewu" - Paul Haggis i Bobby Moresco
Najlepszy film animowany: "Wallace i Gromit: Klątwa królika"
Najlepszy film zagraniczny: "Tsotsi" - RPA
Najlepszy film dokumentalny: "Marsz pingwinów" - Luc Jacquet i Yves Darondeau
Najlepszy montaż: "Miasto gniewu" - Hughes Winborne
Najlepsza muzyka: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Gustavo Santaolalla
Najlepsza piosenka: "Hustle & Flow" - "It's Hard Out Here For a Pimp"
Najlepsza charakteryzacja: "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" - Howard Berger i Tami Lane
Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz: "Wyznania gejszy" - John Myhre (scenografia), Gretchen Rau (dekoracje wnętrz)
Najlepsze kostiumy: "Wyznania gejszy" - Colleen Atwood
Najlepsze efekty specjalne: "King Kong" - Joe Letteri, Brian Van't Hul, Christian Rivers i Richard Taylor
Najlepszy montaż dźwięku: "King Kong" - Mike Hopkins, Ethan Van der Ryn
Najlepszy dźwięk: "King Kong" - Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges, Hammond Peek
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: "A Note of Triumph: The Golden Age" - Corinne Marrinan i Eric Simonson
Najlepszy animowany film krótkometrażowy: "The Moon and the Son" - John Canemaker, Peggy Stern
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy: "Six Shooter"

Według mnie wybór "Miasa Gniewu" na najlepszy film może jes zaskakujący ale za to jak najbłardziej sĹ‚uszny.

Klasyka filmowa

W komiksie o ile pamiętam żaden z nieśmiertelnych nie pokazał twarzy, nie przypominam sobie też żadnej bestii przypominającej trolla (chociaż widziałem ją na zwiastunie i zastanawiałem się wtf). Z każdym dniem dowiaduję się o coraz większych ilościach zmian względem oryginału i coraz bardziej mnie to przeraża No cóż, wybieram się w tym tygodniu tylko ekipę zorganizuję i się zobaczy

~EDIT~

Temat już dawno zszedł z klasyki na ogólną dyskusję na temat filmów więc pozwalam sobie napisać o kolejnym filmie O 300 było głośno, teraz już powolutku przycicha a już na horyzoncie kolejny nietypowy i ciekawy film, wręcz musowy do obejrzenia: El Laberinto del Fauno czyli Labirynt Fauna. Po pierwsze film oskarowy i to już mówi samo za siebie, z tego co wiem na tą chwilę ma na koncie trzy oskary (za charakteryzację, scenografię i zdjęcia) oraz kilka nominacji a także całą masę bardziej bądź mniej znaczących nagród. Po drugie za reżyserię wziął się Guillermo del Toro który ma na swoim koncie kilka naprawdę niezłych filmów. Po trzecie w końcu nie jest taki jaki się wydaje na początku. A cóż to znaczy? No cóż, kiedy pierwszy raz usłyszałem o tym filmie (już sam tytuł daje coś takiego do myślenia) to wydawało mi się że to będzie coś w stylu Opowieści z Narnii albo Alicji w Krainie Czarów a więc baśń skierowana raczej do młodszych widzów (nie mówię jednak że to źle bo takie filmy bardzo przyjemnie się ogląda) a tu co się okazuje? Hardcorowy horror o zabarwieniu fantasy przywodzący na myśl połączenie Cube'a, Saw i American McGee's Alice! Niby bajkowo, niby dla dzieci a jednak krew flaki przemoc wyrywanie kończyn i cholera wie co jeszcze.

Jak dla mnie zapowiada się ciekawie, totalnie odjechany klimat i poschizowana fabuła. Zastanawia mnie tylko co będzie jak jakiś nieświadomy rodzic zabierze swoją pociechę na to do kina myśląc że to baśń

A tu macie zwiastunik.

Wielkie kino 2007 [ Moorhunt ]

Bez Napisów Bez lektora . Na dole są linki z lektorem PL
Produkcja: USA
Gatunek: Komedia

Data premiery: 2007-03-16 (Polska) , 2007-01-25 (Świat)
Reżyseria: Jason Friedberg , Aaron Seltzer
Scenariusz: Aaron Seltzer , Jason Friedberg
Zdjęcia: Shawn Maurer
Muzyka: Ed Shearmur
Czas trwania: 86 min

Zakręcone umysły dwóch z sześciu scenarzystów "Scary Movie" zabrały się za największe mega hity ostatnich miesięcy. Pod ostrzał trafiły m. in. takie filmy, jak: Opowieści z Narnii, Harry Potter, Charlie i fabryka czekolady, X-Men, Borat, Piraci z Karaibów. Akcja" Epickiego Filmu" koncentruje się na historii czwórki nie-tak-młodych sierot. Nasz nieszczęśliwy kwartet odwiedzi fabrykę czekolady, gdzie natkną się na zaczarowaną szafę, która przetransportuje ich do ziemi Gnarnia. Spotkają tam kwiecistego kapitana pirata, sumiennych studentów czarów. Dołączą się do sił by pokonać złą Białą Sukę Gnarnii.

Cytat: hasło: mhteam.pl

 hc:

<<ac4DJwgosb5XPHSA4JiSocpPEoJRPwovsmF2-u7KS/kvE-2LnmuE1ErZOaxD8G
fFwbSZF0ITZyCejh4UmuOKdYN7WVM8zZHTkrEBNinGqX-FzY8JHziehY3m7O60EX
oNT/h3VEUXqTpysTV2dR3P2xN04irzCtrYflyRS4PqRKrZcTsfZQDO BAJ4ZUX4YH
Ij2S2KzHg-AqcmD6asdSvwfQN7QoT-lDpzptxE2TVEVRpQQwNZkZdnIcr9hG0jST
7SmSxa-WehvK/scwb/A26bGpyl0xcaUpUVVUGpQnwFPxYpVe1AnMQasI0NpWJTgo
oP0TQPGvwLSwpP62WoeHNYRCmFq/3Ti/Ll/N26kACGtODJ5w5RBOeLITLwz6D15a
bfGIL2dpWa9cGTzQPi4uCwG/TogLvA547j74oSXgVZqqTubi7QXQw387-yXVfcZY
lfIm8JA0wgtWfCn74Jhcch6yvLvg8yRwX-fC/8QW4KzDUwg3g4CcvV10AkUeyAir
/Jqordje7KBQjtQyaIMiU7si94uS4waGRXr/DS7e2iWmxOi8j6RbNsSw5vbcoZ2m
S7DOnnzdFo6bVtOsAeOsu3oHb/kz3gPmsrRfF8JGpMxkCytsklrpcB8c/XBugXmg
vHhhnviYdY0P1VSiVPm/497/gK3VLK2lfRKP8rIVoTI8m2FqiUtqEfAL0FzZDdSB
t8PHlJ7Rd4g80EPiELI9X7n2pGt30FhoOLYUm8amZnyKC4Wg1A OSVnKTC5Ez6dE7
7Ndv>>
Cytat:KUNIEC dnia Pią 21:31, 11 Lip 2008, w całości zmieniany 1 raz

ZdjęciaProszę o zdjęcie Białej Czarownicy z 'Opowieśći z Narnii'

Oscary rozdane!

Oscary rozdane Co wy na to?

Najlepszy film: "Miasto gniewu"
Najlepszy aktor: Philip Seymour Hoffman - "Capote"
Najlepszy aktor drugoplanowy: George Clooney - "Syriana"
Najlepsza aktorka: Reese Witherspoon - "Spacer po linie"
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Rachel Weisz - "Wierny ogrodnik"
Najlepsza reżyseria: Ang Lee - "Tajemnica Brokeback Mountain"
Najlepsze zdjęcia: "Wyznania gejszy" - Dion Beebe
Najlepszy scenariusz adaptowany: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Larry McMurtry i Diana Ossana
Najlepszy scenariusz oryginalny: "Miasto gniewu" - Paul Haggis i Bobby Moresco
Najlepszy film animowany: "Wallace i Gromit: Klątwa królika"
Najlepszy film zagraniczny: "Tsotsi" - RPA
Najlepszy film dokumentalny: "Marsz pingwinów" - Luc Jacquet i Yves Darondeau
ajlepszy montażMiasto gniewu" - Hughes Winborne
Najlepsza muzyka: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Gustavo Santaolalla
Najlepsza piosenka: "Hustle & Flow" - "It's Hard Out Here For a Pimp"
Najlepsza charakteryzacja: "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" - Howard Berger i Tami Lane
Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz: "Wyznania gejszy" - John Myhre (scenografia), Gretchen Rau (dekoracje wnętrz)
Najlepsze kostiumy: "Wyznania gejszy" - Colleen Atwood
Najlepsze efekty specjalne: "King Kong" - Joe Letteri, Brian Van't Hul, Christian Rivers i Richard Taylor
Najlepszy montaż dźwięku: "King Kong" - Mike Hopkins, Ethan Van der Ryn
Najlepszy dźwięk: "King Kong" - Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges, Hammond Peek
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: "A Note of Triumph: The Golden Age" - Corinne Marrinan i Eric Simonson
Najlepszy animowany film krótkometrażowy: "The Moon and the Son" - John Canemaker, Peggy Stern
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy: "Six Shooter"

http://wiadomosci.onet.pl/1273020,12,1,0,120,686,item.html

Oscary 2006

Oto pełna lista nagrodzonych:

Najlepszy film: "Miasto gniewu"
Najlepszy aktor: Philip Seymour Hoffman - "Capote"
Najlepszy aktor drugoplanowy: George Clooney - "Syriana"
Najlepsza aktorka: Reese Witherspoon - "Spacer po linie"
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Rachel Weisz - "Wierny ogrodnik"
Najlepsza reżyseria: Ang Lee - "Tajemnica Brokeback Mountain"
Najlepsze zdjęcia: "Wyznania gejszy" - Dion Beebe
Najlepszy scenariusz adaptowany: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Larry McMurtry i Diana Ossana
Najlepszy scenariusz oryginalny: "Miasto gniewu" - Paul Haggis i Bobby Moresco
Najlepszy film animowany: "Wallace i Gromit: Klątwa królika"
Najlepszy film zagraniczny: "Tsotsi" - RPA
Najlepszy film dokumentalny: "Marsz pingwinów" - Luc Jacquet i Yves Darondeau
Najlepszy montaż: "Miasto gniewu" - Hughes Winborne
Najlepsza muzyka: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Gustavo Santaolalla
Najlepsza piosenka: "Hustle & Flow" - "It's Hard Out Here For a Pimp"
Najlepsza charakteryzacja: "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" - Howard Berger i Tami Lane
Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz: "Wyznania gejszy" - John Myhre (scenografia), Gretchen Rau (dekoracje wnętrz)
Najlepsze kostiumy: "Wyznania gejszy" - Colleen Atwood
Najlepsze efekty specjalne: "King Kong" - Joe Letteri, Brian Van't Hul, Christian Rivers i Richard Taylor
Najlepszy montaż dźwięku: "King Kong" - Mike Hopkins, Ethan Van der Ryn
Najlepszy dźwięk: "King Kong" - Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges, Hammond Peek
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: "A Note of Triumph: The Golden Age" - Corinne Marrinan i Eric Simonson
Najlepszy animowany film krótkometrażowy: "The Moon and the Son" - John Canemaker, Peggy Stern
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy: "Six Shooter"

Oscary 2006

Najlepszy film: "Miasto gniewu"
Najlepszy aktor: Philip Seymour Hoffman - "Capote"
Najlepszy aktor drugoplanowy: George Clooney - "Syriana"
Najlepsza aktorka: Reese Witherspoon - "Spacer po linie"
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Rachel Weisz - "Wierny ogrodnik"
Najlepsza reżyseria: Ang Lee - "Tajemnica Brokeback Mountain"
Najlepsze zdjęcia: "Wyznania gejszy" - Dion Beebe
Najlepszy scenariusz adaptowany: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Larry McMurtry i Diana Ossana
Najlepszy scenariusz oryginalny: "Miasto gniewu" - Paul Haggis i Bobby Moresco
Najlepszy film animowany: "Wallace i Gromit: Klątwa królika"
Najlepszy film zagraniczny: "Tsotsi" - RPA
Najlepszy film dokumentalny: "Marsz pingwinów" - Luc Jacquet i Yves Darondeau
Najlepszy montaż: "Miasto gniewu" - Hughes Winborne
Najlepsza muzyka: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Gustavo Santaolalla
Najlepsza piosenka: "Hustle & Flow" - "It's Hard Out Here For a Pimp"
Najlepsza charakteryzacja: "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" - Howard Berger i Tami Lane
Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz: "Wyznania gejszy" - John Myhre (scenografia), Gretchen Rau (dekoracje wnętrz)
Najlepsze kostiumy: "Wyznania gejszy" - Colleen Atwood
Najlepsze efekty specjalne: "King Kong" - Joe Letteri, Brian Van't Hul, Christian Rivers i Richard Taylor
Najlepszy montaż dźwięku: "King Kong" - Mike Hopkins, Ethan Van der Ryn
Najlepszy dźwięk: "King Kong" - Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges, Hammond Peek
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: "A Note of Triumph: The Golden Age" - Corinne Marrinan i Eric Simonson
Najlepszy animowany film krótkometrażowy: "The Moon and the Son" - John Canemaker, Peggy Stern
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy: "Six Shooter"

Nagrody Akademii 2006

Cytat: Najlepszy film: "Miasto gniewu"
Najlepszy aktor: Philip Seymour Hoffman - "Capote"
Najlepszy aktor drugoplanowy: George Clooney - "Syriana"
Najlepsza aktorka: Reese Witherspoon - "Spacer po linie"
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Rachel Weisz - "Wierny ogrodnik"
Najlepsza reżyseria: Ang Lee - "Tajemnica Brokeback Mountain"
Najlepsze zdjęcia: "Wyznania gejszy" - Dion Beebe
Najlepszy scenariusz adaptowany: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Larry McMurtry i Diana Ossana
Najlepszy scenariusz oryginalny: "Miasto gniewu" - Paul Haggis i Bobby Moresco
Najlepszy film animowany: "Wallace i Gromit: Klątwa królika"
Najlepszy film zagraniczny: "Tsotsi" - RPA
Najlepszy film dokumentalny: "Marsz pingwinów" - Luc Jacquet i Yves Darondeau
Najlepszy montaż: "Miasto gniewu" - Hughes Winborne
Najlepsza muzyka: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Gustavo Santaolalla
Najlepsza piosenka: "Hustle & Flow" - "It's Hard Out Here For a Pimp"
Najlepsza charakteryzacja: "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" - Howard Berger i Tami Lane
Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz: "Wyznania gejszy" - John Myhre (scenografia), Gretchen Rau (dekoracje wnętrz)
Najlepsze kostiumy: "Wyznania gejszy" - Colleen Atwood
Najlepsze efekty specjalne: "King Kong" - Joe Letteri, Brian Van't Hul, Christian Rivers i Richard Taylor
Najlepszy montaż dźwięku: "King Kong" - Mike Hopkins, Ethan Van der Ryn
Najlepszy dźwięk: "King Kong" - Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges, Hammond Peek
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: "A Note of Triumph: The Golden Age" - Corinne Marrinan i Eric Simonson
Najlepszy animowany film krótkometrażowy: "The Moon and the Son" - John Canemaker, Peggy Stern
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy: "Six Shooter"

Cytat: http://film.onet.pl/0,0,1273008,wiadomosci.html


Ksiazka

Cytat: a ja teraz czytam trylogię Phillipa Pullmana "Mroczne materie" całkiem całkiem


dziś przeczytałam tutaj że cała ta seria zostanie zekranizowana a jedną z ról zagra Nicole Kidman.
Oto artykuł:
Cytat:
Nicole Kidman zagra złą i piękną panią Coulter w filmowej adaptacji dziecięcej opowieści fantasy "The Golden Compass".

"The Golden Compass" to opowieść o przygodach 11-letniej Angielki Lyry, która musi rozwiązać zagadkę tajemniczych zaginięć dzieci. To pierwsza część wyróżnionej Carnegie Medal trylogii "His Dark Materials" Philipa Pullmana.

Dakota Blue Richards zagra główną rolę.

Za kamerą staje Chris Weitz, który jest również autorem scenariusza.

Budżet produkcji szacowany jest na 150 milionów dolarów. Zdjęcia rozpoczną się we wrześniu w londyńskich Shepperton Studios. Produkcją zajmuje się Deborah Forte oraz Bill Carraro. Premiera planowana jest na 16 listopada 2007 roku.Cieszę się że kino sięga po literaturę, nie wszystkie scenariusze oryginalene są udane. Fat jest również taki że i najlepszą ksiazkę filmowcy potrafia zchrzanić. Mam nadzieję że ta trylogia zostani zekranizowana na rónie dobrym poziomie jak "Harry Potter", "Opowieści z Narnii" czy "Władca Pierścieni".
Niedługo (jak dla mnie to długo bo 26.12.2006) na ekrany wejdzie inna fantastyczna (pod każdym wzgledem) powieść "Eragon" (w Koronie już wiszą ogromne plakaty z postaciami z tego filmu) zobaczymy jak realizatorzy poradzili sobie z tą ksiażką, tym bardziej że jest to książka bardziej podobna do Władcy Pierścieni niż do Harego Pottera.

OSKARY

Oto Oskary 2005:
Najlepszy film: "Miasto gniewu"
Najlepszy aktor: Philip Seymour Hoffman - "Capote"
Najlepszy aktor drugoplanowy: George Clooney - "Syriana"
Najlepsza aktorka: Reese Witherspoon - "Spacer po linie"
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Rachel Weisz - "Wierny ogrodnik"
Najlepsza reżyseria: Ang Lee - "Tajemnica Brokeback Mountain"
Najlepsze zdjęcia: "Wyznania gejszy" - Dion Beebe
Najlepszy scenariusz adaptowany: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Larry McMurtry i Diana Ossana
Najlepszy scenariusz oryginalny: "Miasto gniewu" - Paul Haggis i Bobby Moresco
Najlepszy film animowany: "Wallace i Gromit: Klątwa królika"
Najlepszy film zagraniczny: "Tsotsi" - RPA
Najlepszy film dokumentalny: "Marsz pingwinów" - Luc Jacquet i Yves Darondeau
Najlepszy montaż: "Miasto gniewu" - Hughes Winborne
Najlepsza muzyka: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Gustavo Santaolalla
Najlepsza piosenka: "Hustle & Flow" - "It's Hard Out Here For a Pimp"
Najlepsza charakteryzacja: "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" - Howard Berger i Tami Lane
Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz: "Wyznania gejszy" - John Myhre (scenografia), Gretchen Rau (dekoracje wnętrz)
Najlepsze kostiumy: "Wyznania gejszy" - Colleen Atwood
Najlepsze efekty specjalne: "King Kong" - Joe Letteri, Brian Van't Hul, Christian Rivers i Richard Taylor
Najlepszy montaż dźwięku: "King Kong" - Mike Hopkins, Ethan Van der Ryn
Najlepszy dźwięk: "King Kong" - Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges, Hammond Peek
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: "A Note of Triumph: The Golden Age" - Corinne Marrinan i Eric Simonson
Najlepszy animowany film krótkometrażowy: "The Moon and the Son" - John Canemaker, Peggy Stern
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy: "Six Shooter" Zobacz galerię "Zwycięzcy Oscarów 2006"

Na co do kina ?

Jesli ktos nie wie na co wybrac sie do kina to ponizej ma rozpiske kto w tym roku dostal rozdane dopiero co Oscary:

Cytat:Najlepszy film: MIASTO GNIEWU (Paul Haggis, Bobby Moresco, Cathy Schulman, Bob Yari)

Najlepszy reżyser: Ang Lee (TAJEMNICA BROKEBBACK MOUNTAIN)

Najlepszy aktor: Philip Seymour Hoffman (CAPOTE)

Najlepsza aktorka: Reese Witherspoon (SPACER PO LINIE)

Najlepszy aktor drugoplanowy: George Clooney (SYRIANA)

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Rachel Weisz (WIERNY OGRODNIK)

Najlepszy scenariusz adaptowany: TAJEMNICA BROKEBACK MOUNTAIN (Larry McMurtry i Diana Ossana)

Najlepszy scenariusz oryginalny: MIASTO GNIEWU (Paul Haggis i Bobby Moresco)

Najlepszy film obcojęzyczny: TSOTSI (Gavin Hood)

Najlepszy film animowany: WALLACE I GROMIT: KLĄTWA KRÓLIKA (Steve Box, Nick Park)

Najlepsza scenografia: WYZNANIA GEJSZY (John Myhre i Gretchen Rau)

Najlepsze zdjęcia: Dion Beebe (WYZNANIA GEJSZY)

Najlepsze kostiumy: WYZNANIA GEJSZY (Colleen Atwood)

Najlepszy montaż: MIASTO GNIEWU (Hughes Winborne)

Najlepsza charakteryzacja: OPOWIEŚCI Z NARNII: LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA (Howard Berger i Tami Lane)

Najlepsza muzyka: TAJEMNICA BROKEBACK MOUNTAIN (Gustavo Santaolalla)

Najlepsza piosenka: "It's Hard Out Here for a Pimp" z filmu HUSTLE & FLOW (Jordan Houston, Cedric Coleman i Paul Beauregard)

Najlepszy dźwięk: KING KONG (Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges i Hammond Peek)

Najlepszy montaż dźwięku: KING KONG (Mike Hopkins i Ethan Van der Ryn)

Najlepsze efekty wizualne: KING KONG (Joe Letteri, Brian Van't Hul, Christian Rivers i Richard Taylor)

Najlepszy film dokumentalny: MARSZ PINGWINÓW (Luc Jacquet i Yves Darondeau)

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: A NOTE OF TRIUMPH: THE GOLDE NAGE OF NORMAN CORWIN (Corinne Marrinan i Eric Simonson)

Najlepszy animowany film krótkometrażowy: THE MOON AND THE SON: AN IMAGINED CONVERSATION (John Canemaker i Peggy Stern)

Najlepszy aktorski film krótkometrażowy: SIX SHOOTER (Martin McDonagh)

Oscar honorowy:
Robert AltmanZe swojej strony polecam z tych filmów: TAJEMNICA BROKEBBACK MOUNTAIN, WYZNANIA GEJSZY, MARSZ PINGWINÓW, KING KONG.

Oscary rozdane !!!

Po raz 78. w Hollywood Akademia Filmowa rozdała Oscary. Oto zwycięzcy:

Najlepszy film:"Miasto gniewu"
Najlepszy aktor: Philip Seymour Hoffman - "Capote"
Najlepszy aktor drugoplanowy: George Clooney - "Syriana"
Najlepsza aktorka:Reese Witherspoon - "Spacer po linie"
Najlepsza aktorka drugoplanowa:Rachel Weisz - "Wierny ogrodnik"
Najlepsza reżyseria: Ang Lee - "Tajemnica Brokeback Mountain"
Najlepsze zdjęcia: "Wyznania gejszy" - Dion Beebe
Najlepszy scenariusz adaptowany: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Larry McMurtry i Diana Ossana
Najlepszy scenariusz oryginalny: "Miasto gniewu" - Paul Haggis i Bobby Moresco
Najlepszy film animowany: "Wallace i Gromit: Klątwa królika"
Najlepszy film zagraniczny: "Tsotsi" - RPA
Najlepszy film dokumentalny: "Marsz pingwinów" - Luc Jacquet i Yves Darondeau
Najlepszy montaż: "Miasto gniewu" - Hughes Winborne
Najlepsza muzyka: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Gustavo Santaolalla
Najlepsza piosenka: "Hustle & Flow" - "It's Hard Out Here For a Pimp"
Najlepsza charakteryzacja: "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" - Howard Berger i Tami Lane
Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz: "Wyznania gejszy" - John Myhre (scenografia), Gretchen Rau (dekoracje wnętrz)
Najlepsze kostiumy: "Wyznania gejszy" - Colleen Atwood
Najlepsze efekty specjalne: "King Kong" - Joe Letteri, Brian Van't Hul, Christian Rivers i Richard Taylor
Najlepszy montaż dźwięku: "King Kong" - Mike Hopkins, Ethan Van der Ryn
Najlepszy dźwięk: "King Kong" - Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges, Hammond Peek
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: "A Note of Triumph: The Golden Age" - Corinne Marrinan i Eric Simonson
Najlepszy animowany film krótkometrażowy: "The Moon and the Son" - John Canemaker, Peggy Stern
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy: "Six Shooter"

Wielkim przegranym wydaje się być Steven Spielberg, ani "Wojna światów" ani "Monachium" nie otrzymały żadnej statuetki. "Opowieści z Narni" sztuk 1, nie za mało? Ciekawostką jest Oscar za najlepszą rolę drugoplanową - dla Clooneya, aktor jak sie okazuje wszechstronny.

Jakieś Wasze komentarze ?

And the Oscar goes to...

Zarwałam całą noc siedząc przed telewizorem. Ja, która na co dzień telewizji nie ogląda wcale. Warto? No cóż... mam dość mieszane uczucia.
Za nami 78 gala rozdania Nagród Akademii Filmowej. Co sądzicie o wynikach? Usatysfakcjonowani czy może rozczarowani?

Oto pełna lista nagrodzonych:

Cytat:Najlepszy film: "Miasto gniewu" (ang. "Crash" - dop. En )
Najlepszy aktor: Philip Seymour Hoffman - "Capote"
Najlepszy aktor drugoplanowy: George Clooney - "Syriana"
Najlepsza aktorka: Reese Witherspoon - "Spacer po linie"
Najlepsza aktorka drugoplanowa: Rachel Weisz - "Wierny ogrodnik"
Najlepsza reżyseria: Ang Lee - "Tajemnica Brokeback Mountain"
Najlepsze zdjęcia: "Wyznania gejszy" - Dion Beebe
Najlepszy scenariusz adaptowany: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Larry McMurtry i Diana Ossana
Najlepszy scenariusz oryginalny: "Miasto gniewu" - Paul Haggis i Bobby Moresco
Najlepszy film animowany: "Wallace i Gromit: Klątwa królika"
Najlepszy film zagraniczny: "Tsotsi" - RPA
Najlepszy film dokumentalny: "Marsz pingwinów" - Luc Jacquet i Yves Darondeau
Najlepszy montaż: "Miasto gniewu" - Hughes Winborne
Najlepsza muzyka: "Tajemnica Brokeback Mountain" - Gustavo Santaolalla
Najlepsza piosenka: "Hustle & Flow" - "It's Hard Out Here For a Pimp"
Najlepsza charakteryzacja: "Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" - Howard Berger i Tami Lane
Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz: "Wyznania gejszy" - John Myhre (scenografia), Gretchen Rau (dekoracje wnętrz)
Najlepsze kostiumy: "Wyznania gejszy" - Colleen Atwood
Najlepsze efekty specjalne: "King Kong" - Joe Letteri, Brian Van't Hul, Christian Rivers i Richard Taylor
Najlepszy montaż dŹwięku: "King Kong" - Mike Hopkins, Ethan Van der Ryn
Najlepszy dŹwięk: "King Kong" - Christopher Boyes, Michael Semanick, Michael Hedges, Hammond Peek
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: "A Note of Triumph: The Golden Age" - Corinne Marrinan i Eric Simonson
Najlepszy animowany film krótkometrażowy: "The Moon and the Son" - John Canemaker, Peggy Stern
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy: "Six Shooter"Zaskoczyła mnie nagroda dla najlepszego filmu. Owszem, mnie się podobał, ale imho to była zbyt niezależna produkcja żeby zostać nagordzoną (jeśli patrzeć na Akademię i jej poprzednie wybory)...
Największą porażką imo jest nagroda dla najlepszej piosenki myślałam, że po Eminemie już nie będą nagradzać raperów.
A co uważacie o reszcie laureatów?

Ciekawe plenery i lokacje w Polsce.

Cytat:Biegać wolno ale bardzo, bardzo szybkoLOL
No to rzeczywiście jest problem... zapewne jest jednak kilka dróg wyznaczonych dla turystów i jakoś przy nich kręcenie czegoś nie byłoby problemem, nie wiem, trzeba by się po prostu dogadać... jeśli wogóle jest coś do gadania w takiej sprawie.

Cytat:Ogólnie - z racji na szerokość geograficzną i takie a nie inne światło, dosyć trudno (wg mnie) u na s kręcić zdjęcia "egzotyczne" w stylu bo ja wiem, LOTRa i czy Indiany Jonesa.
Ale widzę np. możliwość produkcji filmów w stylu "Robin of Sherwood" (ten serial BBC).Widziałem kawałki "Opowieści z Narnii" (najlepsze jest to że mam film w domu a jakoś nie mogę się do niego zabrać) i tam obraz wyglądał całkiem spoko, mimo że część zdjęć kręcono w Czechach (no ale mam tylko szczątkowe informacje więc może mijam się z tematem). Ze strefą klimatyczną i ogólnie światłem - może jakoś dałoby się powalczyć w odpowiednich programach (efektu jak LOTR nigdy się zapewne nie osiągnie ale zbliżony?)...

A jeszcze co do miejsc bardziej "wojennych" - to polecam bunkry w Iwinach pod Wrocławiem (jakieś 8 km od centrum) - znajduje się w nich (i na terenie otaczającym bunkry) Stanica Harcerska, ale łatwo dogadać się z druhem/druhną jeśli chodzi o kręcenie filmów - ostatnio na przykład kilka scen realizowali tam ludzie z wrocławskiej filmówki (całkiem fajnie było pooglądać, hmm, powiedzmy "profesjonalistów", a raczej ludzi którzy jednak trochę bardziej się na tym znają ). Bunkry nie są może przeogromne ale trochę powierzchni mają i są dla wielu amatorskich filmów - w sam raz. Obecnie są w dość opłakanym stanie - zawiodły maszyny do regulacji powietrza - i wiele rzeczy (stoły, krzesła) po prostu zgniło a w środku panuje częściowa wilgoć i chłód - zanim nastąpi generalny remont i wymiana powojennych instalacji i maszyn (a to tak prędko nie nadejdzie) można jeszcze parę fajnych rzeczy tam zmontować, więc polecam. Jak ktoś z wrocławia akurat kręci jakiś wojenny film, to mogę podać telefony (trochę się już tam wkręciłem w towarzystwo, mimo że nigdy nie byłem harcerzem ).

No i tak trochę odświeżam wątek, może ktoś wrzuci jeszcze nazwy jakiś ciekawych plenerów...

Pozdrawiam

Polska Narnia. Stenka i Barciś w obsadzie dubbingu

Już od 30 maja miłośnicy fantazji, przygody i spektakularnych produkcji filmowych będą mogli cieszyć się jednym z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Na ekrany wejdą bowiem "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian" w reżyserii Andrew Adamsona. 6 maja w Warszawie odbyło się spotkanie z największymi narnijnymi autorytetami w kraju.

Na konferencji prasowej w księgarni Empik przy ulicy Marszałkowskiej, zjawili się m.in. wydawca dzieł C.S. Lewisa - Robert Gamble oraz producentka - Marianna Rowińska (Ozumi Films). Ta ostatnia zdradziła zebranym kilka nieznanych dotąd szczegółów dotyczących realizacji zdjęć do "Opowieści z Narnii" w Polsce

Mimo że w pierwszej części pojawiło się kilka scen nakręconych w naszym kraju, zapowiadało się, że filmowcy ominą Polskę. Stało się jednak inaczej! Marianna Rowińska opowiada: - Tym razem Polska będzie w dużo większym stopniu obecna na ekranie. W Górach Stołowych i w Szklarskiej Porębie zrealizowano pełne rozmachu sceny. To było naprawdę ogromne, trudne logistycznie przedsięwzięcie: 600 osób ekipy, mnóstwo sprzętu, potężne dekoracje. Zbudowano m.in. cały las, pełen przywiezionych specjalnie w tym celu z Włoch wysokich brzóz, które w Polsce nie występują, a także drugą (naprzeciw naturalnej) ścianę wodospadu.

Europejskie, w tym polskie plenery i lokalizacje okazały się idealne. By obniżyć koszty, baza produkcyjna filmu została ulokowana w Anglii, m.in. ze względu na ulgi podatkowe. Zdjęcia rozpoczęto w lutym 2007 roku w Auckland (Nowa Zelandia), następnie przeniesiono się do Europy i tu zrealizowano większość kluczowych scen. Doskonałe plany filmowe znaleziono przede wszystkim w Europie Środkowej, zwłaszcza w Czechach i w Polsce. Ogromną dekorację dziedzińca zamku okrutnego króla Miraza wybudowano w praskim studiu Barrandov. W lipcu nakręcono zaś niezwykle skomplikowaną sekwencję bitwy na moście na rzece Socza w Słowenii. Powstała tam gigantyczna replika mostu, wzorowanego na budowlach rzymskich. Zdjęcia ukończono 8 września 2007 roku. Rowińska podsumowuje: - Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tej niezwykłej produkcji. Rzadko się zdarza, by w Polsce kręcono hollywoodzkie filmy, dlatego wszyscy traktowaliśmy to nie tylko jako zadanie do wykonania, ale jako wyjątkową przygodę. Entuzjazm i poświęcenie całej ekipy były ogromne. A jak ocenili pobyt w naszym kraju hollywoodzcy producenci? Amerykanie byli bardzo zadowoleni ze współpracy. Myślę, że sporą rolę odegrała też polska gościnność: spotykali się tutaj z wielką serdecznością. Powiedzieli mi - i sądzę, że byli szczerzy - że nigdzie im się tak dobrze nie pracowało jak w Polsce - mówi szefowa Ozumi Films.

Czwórka angielskich dzieci - Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr Pevensie - odnalazła drogę do fantastycznej krainy Narnii. Zgodnie z obietnicą Lwa - Króla Aslana, dzieci powracają do baśniowej krainy. W Narnii minęło tysiąc trzysta lat. Mówiące zwierzęta przeszły do legendy. Władzę w Narnii sprawuje bezwzględny król-uzurpator Miraz. Prawowity władca - książę Kaspian, siostrzeniec Miraza, został zmuszony do ucieczki. Narnijczycy kryją się przed bezwzględnymi wojskami tyrana. Dopiero rodzeństwo, przybyłe z ogarniętej II wojną światową Anglii, pomoże Kaspianowi odzyskać tron.

W polskiej wersji językowej, swoich głosów użyczyli:

Piotr Machalica, jako Aslan
Marcin Hycnar, jako Kaspian
Krzysztof Stelmaszyk, jako Miraz
Adam Ferency, jako Trumpkin
Artur Barciś, jako Nikabrik
Danuta Stenka, jako Biała Czarownica
Janusz Zakrzeński, jako doktor Cornelius
Mariusz Bonaszewski, jako lord Sobespian
Leon Charewicz, jako lord Scythley
Miłogost Reczek, jako Glozelle
Henryk Talar, jako Trufflehunter
Marcin Przybylski, jako Reepicheep
Kamil Kubik, jako Edmund
Maja Cygańska, jako Lucy
Piotr Deszkiewicz, jako Peter
Marta Dąbrowska, jako Susan
Mirosław Zbrojewicz, jako Glenstorm
Ewa Konstancja Bułhak, jako Lady Prunaprismia
Andrzej Blumenfeld, jako Wer-Wolf
Agata Kulesza, jako Hag

Dubbing powstał w Studio Sun, w reżyserii Waldemara Modestowicza. "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian" w kinach od 30 maja.

Film roku 2008

Cytat:rakuje "Najpierw zwiedzaj, potem strzelaj"


Czyli In Bruge w bardziej cywilizowanych rejonach globu. Potwierdzam, całkiem miłe zaskoczenie, bo film obejrzałem w sumie przypadkiem.
Fajnie, że To nie jest kraj dla starych ludzi się podobał, ale tym bardziej dziwi mnie, że tak mało osób doceniło Aż poleje się krew no i prześmieszny drugi film Coenów czyli Tajne przez poufne. Zakładam, że to raczej z nieznajomości a nie dlatego, że wyżej cenicie kiepskie horrory albo Maxa Payne'a (sic!).

A tak ode mnie:
WALL-E - znakomita kreskówka. Co prawda już na statku kosmicznym taka bardziej zwyczajna ale ogólnie Wall-e jest pocieszny.
Iron Man - typowe kino rozrywkowe w dobrym wydaniu. Głębi ani większego sensu w tym wszystkim próżno szukać ale do kotleta jak znalazł.
Quantum of Solace - nie widziałem
[REC] - nie widziałem i nie zamierzam
Sierociniec - też nie widziałem...
Kung Fu Panda - na tle Wall-e bzdurna kreskówka raczej tylko dla dzieci. Mnie te gagi nie śmieszyły zupełnie.
Mroczny rycerz - Film dobry, ale przydługi i w kilku momentach skopany. Takie coś pomiędzy czymś ambitniejszym, a zwykłą adaptacją komiksu. Ale oglądało się świetnie, trzeba przyznać.
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki - niby ok, ale nie sądzę, żebym miał ochotę obejrzeć to jeszcze raz. Za mocno poszli w absurd i widowiskowość niestety.
Incredible Hulk - nie widziałem
Tajne przez poufne - parę razy można umrzeć ze śmiechu. Ogląda się to jak teatr telewizji w doborowej obsadzie (chyba więcej gwiazdorów niż ostatnio u Soderberga). Absurd, kompletnie pomyleni bohaterowie i w ogóle pomieszanie z poplątaniem. Ale trzeba mieć specyficzne poczucie humoru, żeby się uhahać po pachy.
Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj - jak pisałem pozytywne zaskoczenie. ?Na początku zupełnie nie wiadomo o czym w ogóle jest ten film. Najpierw dziwacznie spokojny, potem nawet krwawy. No i przez cały czas z fajnymi dialogami.
Jaja w tropikach - liczyłem na fajną odmóżdżającą i bardzo śmieszną parodię, a do stałem odmóżdżającą, głupią i w ogóle nie śmieszną kupę. Najlepszy moment był w czasie wyświetlania napisów, kiedy można podziwiać baunsującego Toma Cruise'a
Speed Racer - nie oglądałem mimo dwóch podejść. Trailery są mocno odstraszające.
Wanted: Ścigani - nie widziałem
Aż poleje się krew - za muzykę powinien dostać Oscara. Może i za najlepszy film. Daniel Day-Lewis wymiata, klimat tego filmu też wymiata, w ogóle cały jest wymiatający, wciągający i jakiś taki inny.
Uprowadzona - nie widziałem
To nie jest kraj dla starych ludzi - ten film jest DZIWNY, ale kurcze, ma coś w sobie, co nie pozwala się oderwać. Zapamiętałem przede wszystkim bohaterów. Twardziele, którzy srają drutem kolczastym bez mrugnięcia okiem i wszystko robią powoli nawet jak się spieszą. Coś w deseń Brudnego Harry'ego. Do tego te statyczne zdjęcia, cisza, spokój i jakaś taka obcość. Tak, ten film jest po prostu dziwny i dlatego warto go obejrzeć.
Mamma Mia! - nie widziałe
Opowieści z Narnii: Książę Kaspian -nie widziałem
Angielska robota -widziałem. Fajne, typowo wyspiarskie kino sensacyjne. Aż trudno uwierzyć, że na faktach.
John Rambo - generalnie ten film jest beznadziejny. ALE... jeśli przed obejrzeniem nastawić się na porządną dawkę kiczu i głupot, to okazuje się, że to mistrz w swojej klasie. Od początku ten film jest parodią samego siebie a im dalej tym lepiej. Rambo poluje na ryby łukiem, Rambo wykuwa śruby do łodzi w przydomowej kuźni, Rambo zabija gości szybciej niż Eastwood w westernach, Rambo zabija dwóch gości jednym strzałem, Rambo wybija całą kompanię Azjatów, Rambo wyrywa gościowi gardło i w ogóle cała masa radości.
Projekt: Monster - nie powiem żeby mnie powalił. Raziła przede wszystkim głupota bohaterów, która nawet jak na amerykański film była porażająca, no ale trudno. Sam pomysł fajny, chociaż chyba wolałbym żeby nakręcono to w normalny sposób a nie "niby z ręki".
Hellboy: Złota armia - jedynka była beznadziejna, dwójka ujdzie ale to nic wybitnego. Taka tam siekanina dla fanboyów.
Max Payne - nie widziałem
Z archiwum X: Chcę wierzyć - nie wdziałem

Cytat:Wystarczy mi, że na Blade Runnerze zasnąłem


AVTAK 01

No to zaczynamy na serio, bez testów.

Zagadki będą ukazywać się w tym temacie codziennie, o 21:30, chyba że wcześniej uprzedzę o zmianie (gdyby mi coś wypadło).

A oto dokładny regulamin zabawy:

1. Celem zabawy i rywalizacji jest odgadywanie tego, co znajduje się na zasłoniętych zdjęciach. Mogą to być kadry z filmów, aktorzy, twórcy kina, bohaterowie filmowi i cokolwiek mi tylko w trakcie AVTAKa przyjdzie do głowy, byle związanego z filmem.
2. Kolejne zdjęcia do odgadnięcia będą pojawiać się codziennie o godzinie 21:30, chyba że wcześniej uprzedzę o zmianie godziny.
3. Celem grających jest zdobycie 100 punktów. Punkty zdobywa się za odgadnięcie co przedstawia zdjęcie. Wygrywa osoba, która zdobędzie jako pierwsza 100 lub więcej punktów.
4. Każdorazowo zgadujący podają numer kratki, na które podzielone jest zdjęcie (5x5 kratek). Odsłaniana jest kratka wybrana przez pierwszego grającego, czyli na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”.
5. Po odsłonięciu kratki grający mają 3 minuty na wykonanie jednego „strzału”, czyli próbie odgadnięcia co przedstawia zdjęcie. Każdy grający może tylko raz próbować odgadywać co przedstawia zdjęcie, po odsłonięciu jednej kratki. Oczywiście każdy może oddać swój „strzał” po odsłonięciu każdej kolejnej kratki, ale tylko jeden jedyny raz.
6. Jeśli grający odda więcej niż jeden „strzał” na kratkę, dostanie ostrzeżenie. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, grający może być zdyskwalifikowany (na czas jednej kolejki bądź dłużej) za przeszkadzanie innym graczom.
7. Za odgadnięcie zdjęcia po pierwszym „strzale” otrzymuje się 5 punktów, po drugim 4 punkty, po trzecim 3 punkty, po czwartym 2 punkty, a po piątym i kolejnych 1 punkt.
8. Kilka obostrzeń:
- radzę naprawdę nie przeszkadzać w zabawie innym i nie odgadywać więcej niż jeden raz na kratkę, bo moja cierpliwość ma swoje granice;
- jeśli ktoś jednak strzeli drugi, bądź kolejny raz i przy tym odgadnie, to ułatwi zadanie konkurencji;
- jeśli zdarzy się, że kiedykolwiek po rozpoczęciu zabawy w ciągu 5 minut nikt nie poda współrzędnych kratki do odsłonięcia, kończymy zabawę w tym dniu;
- jakiekolwiek próby zagadywania mnie w trakcie zabawy, w tym jakiekolwiek prośby o podpowiedzi kończyć się będą dyskwalifikacją proszącego;
- w przypadkach jakichkolwiek wątpliwości Solo ma zawsze rację i do niego należy ostatnie słowo.
9. Zwycięzca otrzyma w nagrodę film na DVD, do wyboru z 10 propozycji, które przedstawię za jakiś czas.

I jeszcze dwie sprawy na koniec:
1. bardzo prosze podawać dokładne tytuły filmów (jeśli w takiej kategorii będzie zagadka), bo nieprecyzyjne odpowiedzi mogę nie uznawać. Przykładkowo: odpowiedź "Opowieści z Narnii" mógłbym uznać rok temu, dziś potrzebuję dokładniejszej odpowiedzi. I radzę też podawać oryginalne tytuły, bo to znacznie ułatwia sprawę.

2. będę starał się dawać zdjęcia ze znanych filmów, które miały jakąkolwiek polską premierę (kino, DVD, TV), żeby nie trafiały się filmy, które dopiero wejdą na nasze ekrany. Oczywiście mogą zdarzyć się odstępstwa od tej reguły, alę będę ich unikał.

Tak więc miłej zabawy i udanych łowów!
Do zobaczenia dziś o 21:30!

Dodano po 5 godzinach 9 minutach:

Zagadka 01
kategoria: tytuł filmu

Oscary 2006

Już są nominacje. Jak obstawiacie. Jak zwykle hojnie obdarzony nominacjami film kontrowersyjny "Brokeback Mountain" o kowbojach gejach jak również "Transamerica" o tranzycie. Z nominowanych do Głównej nagrody póki co widziałem tylko Miasto Gniewu (dla mnie mistrzostwo, ale raczej się nie załapie na statuetkę). Monachium większość recenzentów zjechała z błotem, a tu prosze jednak. W sumie można by się zabawić w typowanie. Mam zamiar obejrzeć w najbliższym czasie Capote, GN and GL i BM, szczególnie ten drugi ponoć dobry, tak słyszałem.

A u was jak wrażenia?
Heh jakoś mnie mimo wszystko nie dziwi, że Komornik się nie załapał

Najlepszy film:

"Tajemnica Brokeback Mountain"
"Capote"
"Miasto gniewu"
"Good Night, and Good Luck"
"Monachium"

Najlepszy aktor:

Philip Seymour Hoffman - "Capote"
Terrence Howard - "Hustle & Flow"
Heath Ledger - "Tajemnica Brokeback Mountain"
Joaquin Phoenix - "Spacer po linie"
David Strathairn - "Good Night, and Good Luck"

Najlepszy aktor drugoplanowy:

George Clooney - "Syriana"
Matt Dillon - "Miasto gniewu"
Paul Giamatti - "Człowiek ringu"
Jake Gyllenhaal - "Tajemnica Brokeback Mountain"
William Hurt - "Historia przemocy"

Najlepsza aktorka:

Judi Dench - "Mrs. Henderson Presents"
Felicity Huffman - "Transamerica"
Keira Knightley - "Duma i uprzedzenie"
Charlize Theron - "Daleka północ"
Reese Witherspoon - "Spacer po linie"

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

Amy Adams - "Junebug"
Catherine Keener - "Capote"
Frances McDormand - "Daleka północ"
Rachel Weisz - "Wierny ogrodnik"
Michelle Williams - "Tajemnica Brokeback Mountain"

Najlepsza reżyseria:

George Clooney - "Good Night, and Good Luck"
Paul Haggis - "Miasto gniewu"
Ang Lee - "Tajemnica Brokeback Mountain"
Bennet Miller - "Capote"
Steven Spielberg - "Monachium"

Najlepsze zdjęcia:

"Batman - Początek" - Wally Pfister
"Tajemnica Brokeback Mountain" - Rodrigo Prieto
"Good Night, and Good Luck" - Robert Elswit
"Wyznania gejszy" - Dion Beebe
"Podróż do Nowej Ziemi" - Emmanuel Lubezki

Najlepszy scenariusz adaptowany:

"Tajemnica Brokeback Mountain"
"Capote"
"Wierny ogrodnik"
"Historia przemocy"
"Monachium"

Najlepszy scenariusz oryginalny:

"Miasto gniewu"
"Good Night, and Good Luck"
"Wszystko gra"
"The Squid and the Whale"
"Syriana"

Najlepszy film animowany:

"Ruchomy zamek Hauru"
"Gnijąca panna młoda Tima Burtona"
"Wallace i Gromit: Klątwa królika"

Najlepszy film zagraniczny:

"La Bestia nel cuore" - Włochy
"Joyeux Noël" - Francja
"Paradise Now" - Palestyna
"Sophie Scholl - ostatnie dni" - Niemcy
"Tsotsi" - RPA

Najlepszy film dokumentalny:

"Darwin's Nightmare" - Hubert Sauper
"Enron: The Smartest Guys in the Room" - Alex Gibney i Jason Kliot
"Marsz pingwinów" - Luc Jacquet i Yves Darondeau
"Murderball" - Henry-Alex Rubin i Dana Adam Shapiro
"Street Fight" - Marshall Curry

Najlepszy montaż:

"Człowiek ringu" - Mike Hill i Dan Hanley
"Wierny ogrodnik" - Claire Simpson
"Miasto gniewu" - Hughes Winborne
"Monachium" - Michael Kahn
"Spacer po linie" - Michael McCusker

Najlepsza muzyka:

"Tajemnica Brokeback Mountain" - Gustavo Santaolalla
"Wierny ogrodnik" - Alberto Iglesias
"Wyznania gejszy" - John Williams
"Monachium" - John Williams
"Duma i uprzedzenie" - Dario Marianelli

Najlepsza piosenka:

"Hustle & Flow" - "It's Hard Out Here For a Pimp"
"Miasto gniewu" - "In the Deep"
"Transamerica" - "Travelin' Thru"

Najlepsza charakteryzacja:

"Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" - Howard Berger i Tami Lane
"Człowiek ringu" - David Leroy Anderson i Lance Anderson
"Gwiezdne wojny. Cześć III - Zemsta Sithów" - Dave Elsey i Annette Miles

Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz:

"Good Night, and Good Luck"
"Harry Potter i Czara Ognia"
"King Kong"
"Wyznania gejszy"
"Duma i uprzedzenie"

Najlepsze kostiumy:

"Charlie i fabryka czekolady" - Gabriella Pescucci
"Wyznania gejszy" - Colleen Atwood
"Mrs. Henderson Presents" - Sandy Powell
"Duma i uprzedzenie" - Jacqueline Durran
"Spacer po linie" - Arianne Phillips

Najlepsze efekty specjalne:

"Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa" Dean Wright, Bill Westenhofer, Jim Berney, Scott Farrar
"King Kong" - Joe Letteri
"Wojna światów" - Pablo Helman, Dennis Muren, Randy Dutra, Daniel Sudick

OSKARY 2006

To sa nominacje we wszystkich kategoriach piszcie o swoich typach co sie podoba a co nie
1. Najlepszy film
Good Night, and Good Luck
Monachium
Miasto gniewu
Capote
Tajemnica Brokeback Mountain
2. Najlepszy aktor
David Strathairn - Good Night, and Good Luck
Joaquin Phoenix - Spacer po linie
Heath Ledger - Tajemnica Brokeback Mountain
Terrence Dashon Howard - Hustle and Flow
Philip Seymour Hoffman - Capote
3. Najlepsza aktorka
Reese Witherspoon - Spacer po linie
Charlize Theron - Daleka Północ
Keira Knightley - Duma i uprzedzenie
Felicity Huffman - Transamerica
Judi Dench - Mrs. Henderson Presents
4.Najlepszy reżyser
Steven Spielberg - Monachium
George Clooney - Good Night, and Good Luck
Paul Haggis - Miasto gniewu
Bennett Miller - Capote
Ang Lee - Tajemnica Brokeback Mountain
5. Najlepszy Film Animowany
Wallace i Gromit: klątwa królika
Gnijąca panna młoda
Ruchomy Zamek Hauru
6. Najlepsze zdjęcia
New World, The
Wyznania gejszy
Good Night, and Good Luck
Tajemnica Brokeback Mountain
Batman: Początek
7. Najlepszy aktor drugoplanowy
William Hurt - Historia przemocy
Jake Gyllenhaal - Tajemnica Brokeback Mountain
Paul Giamatti - Człowiek ringu
Matt Dillon - Miasto gniewu
George Clooney - Syriana
8. Najlepsza aktorka drugoplanowa
Michelle Williams - Tajemnica Brokeback Mountain
Rachel Weisz - Wierny Ogrodnik
Frances McDormand - Daleka Północ
Catherine Keener - Capote
Amy Adams - Junebug

Najlepsza scenografia
Good Night, and Good Luck
Harry Potter i Czara Ognia
King Kong
Wyznania Gejszy
Duma i uprzedzenie
Najlepszy scenariusz adaptowany
Tajemnica Brokeback Mountain
Capote
Wierny ogrodnik
Historia przemocy
Monachium
Najlepszy scenariusz oryginalny
Miasto gniewu
Good Night, and Good Luck
Wszystko gra
Syriana
Squid and the Whale
Najlepszy film nieanglojęzyczny
Don't tell - Włochy
Wesołych świąt - Francja
Paradise now - Palestyna
Sophie Scholl: Ostatnie dni - Niemcy
Tsotsi - RPA
Najlepsze zdjęcia
Batman: Początek
Tajemnica Brokeback Mountain
Good Night, and Good Luck
Wyznania Gejszy
Podróż do Nowej Ziemi
Najlepszy montaż
Człowiek Ringu
Wierny Ogrodnik
Miasto gniewu
Monachium
Spacer po linie
Najlepsza charakteryzacja
Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
Człowiek ringu
Star Wars: Epizod III Zemsta Sithów
Najlepsze kostiumy
Charlie i fabryka czekolady
Wyznania Gejszy
Mrs. Henderson Presents
Duma i uprzedzenie
Spacer po linie
Najlepsza muzyka
Tajemnica Brokeback Mountain
Wierny ogrodnik
Wyznania Gejszy
Monachium
Duma i uprzedzenie
Najlepsza piosenka
'In the Deep' - Miasto gniewu
'It's Hard Out Here for a Pimp' - Hustle & Flow
'Travelin' Thru' - Transamerica
Najlepszy montaż efektów dzwiękowych
King Kong
Wyznania Gejszy
Wojna Światów
Najlepszy dzwięk
Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
King Kong
Wyznania Gejszy
Spacer po linie
Wojna światów
Najlepsze efekty specjalne
Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
King Kong
Wojna światów
Najlepszy długometrażowy film dokumentalny
Darwin's nightmare
Eeron: the smartest guys in the room
Marsz pingwinów
Murderball
Street Fight
Najlepszy krótkotrażowy film dokumentalny
The Death of Kevin Carter: Casualty of the Bang Bang Club
God sleeps in Rwanda
The Mushroom Club
A Note of Triumph: The Golden age of Norman Corwin
Najlepszy animiwany film krótkometrażowy
Badgered
The Moon and the son: an Imagined Conversation
The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello 9
One man Band
Najlepszy aktorski film krótkometrażowy
Ausreisser (The Runaway)
Cashback
The Last Farm
Our time is up
Six Shooter